Moje tipy a doporučení

před fotografováním

Nabízím Vám několik tipů a doporučení

a poznatků z praxe. 


 Focení si přijďte jednoduše užít :) 

Já dobrou náladu mám , tak si ji vemte s sebou  třeba i s oblečením  na fotografování pokud máte obavy , že se cestou pomuchlá nebo ušpiní.

Celkový dojem fotografie je ovlivněn i  Vašim oblečením jak barevností tak vzory, vyhněte se prosím výrazným nápisům a obrázkům - odpoutávají pozornost od Vás. Pokud samozřejmě je to Váš oblíbený kousek z šatníku  a cítíte se v něm dobře nabalte s sebou . Jak se v oblečení cítíte i to bude vidět na fotografii.

Při focení portrétů  vypadají lépe košile , polokošile prostě límečky .

Rodinné focení - záleží na barevnosti i vzorech,  méně je někdy více. Krátký  nebo dlouhý rukáv ,  stejná trika , svetr  nebo šatky, společenské oblečení  je to jedno , prostě sladěni do jednoho stylu a  ještě jedna drobnost : ) ponožky budˇ stejné nebo fotím naboso a čisté boty i podrážky. Během fotografování se můžete převléknout  třeba z triček a džín do košil a šatů. 

 Dámy - před focením  použijte výraznější líčení a matný pudr . 

Návštěva kadeřnice ( případné odrosty ) ,  a manikůra i pedikůra  jsou na Vašem zvážení - na fotkách vše mnohem více vynikne než ve skutečnosti doma i u zrcadla .

Pánové - oholit a ostříhat - jak jste zvyklí a někdy 2denní strniště vypadá na fotkách jako 5denní :)

V exteriéru se zamyslete předem nad barvou oblečení i sladěním navzájem s rodinou. Např. na trávníku nebude vhodná stejná zelená jak je tráva ....  létu sluší jiné barvy než podzimu a jaru : )

Fotografování dětí 

Zábava , bezprostřednost a spontánost - tak se fotí děti : )  vsedě, vleže, tak jak ony chtějí.

Vyspané a v dobré náladě - takže maminky je to na Vás jaký čas vyberete a pokud na ně  jak se říká něco  "leze" , nachlazení , zoubky  nebo čerstvě po očkování - raději vybereme jiný termín až budou v lepším rozpoložení. 

 Zaměstnat  cestou v autě , ale ne jídlem a pitím  ( pusinky a obličejíček je někdy hodně barevný  od džusů a pamlsků ) a pokud to jde atˇ neusnou , probuzení v neznámém prostředí a u tety , kterou  uvidí některá dítka poprvé  je někdy náročnější začátek .

Každé dítě je jiné , některé potřebují čas a z toho sem vletí  v plné parádě a málem to tu zboří - potřebuji vědět dopředu jaké Vaše dítko je a přizpůsobím se . 

Svačinku i pitíčko s sebou , vhčené ubrousky  a po focení přijde občerstvení .

Odměny v podobě pamslků až po focení - fotíme úsměv a první zoubky : )

Oblékaní a převlékaní není jejich hlavní zábavou :)  Takže v čem je jim dobře , případně převlečem triko nebo košili  klukům , holkám šatky , sukýnky - sladit kalhotky - někdy  malé slečny zvedají sukničky trošku víš než by bylo žádoucí : ) 

Oblečení pro dítka určitého věku tu mám , takže se dá vybrat . Sukýnky, šatky, čelenky pro holky a kalhoty i sáčka , košile ,  motýlky a klobouky pro kluky.

Hraček a dekorací mám dost , ale pokud mají své oblíbené vemte s sebou budou se cítit lépe , když budou mít svého parťáka s sebou.

V mobilu mějte připraveny jejich oblíbené písníčky , pohádky i povídání - pro jejich lepší náladu  a víc  se  jak se říká "odvážou "

Zpívat a říkat básničky a blbnout  a rozesmívávat se a pitvořit se budeme  úplně všichni, prostě dělějte hlouposti tak jak jste zvyklí - stydět se nemusíte - uvidíte a uslyšíte mou plejádu výrazů a zvuků co možná ještě neznáte. Přiučíme se od sebe navzájem a bude fajn a pohoda .

Prosím o manikůru i pedikůru u kluků i holčiček , odlakovat napůl oloupané nehtíky a umýt tetování -někdy už nejde rozpoznat obrázek, čisté botičky i podrážky , volné ponožečky - fotíme i na boso. Odřeniny (drobné) a štípance s tím  už si poradím :)


Poslední věc - budťe sami sebou - fotka má zachytit Vás , je o Vás - má vyprávět Váš příběh a já ráda zaznamenám ten okamžik .... tu správnou chvíli . . . .

Teším se na viděnou  Martina